Daňové trestné činyBaví ma pracovať s múdrymi ľuďmi. Vymyslený postup, nová konštrukcia majetkových transakcií, nové kolotoče obehu peňazí, hrana zákona a zisk.

Čo skrýva tento systém? Zmestí sa do rámca zákona alebo je už za čiarou? Presvedčíme, že ide o občiansko právny vzťah, nezákonne získané dôkazy, transakcie, ktoré sú povolené, len využívajú medzeru zákona?

Vy rozmýšľate a ja poznám cestu. Spolu sa nám môže podariť zostať pred hranou zákona.

Nezaplatenie a krátenie dane, daňový podvod

Nezaplatili ste daň? Hrozí Vám trestné stíhanie? Ako to bolo s finančnými prostriedkami v čase splatnosti dane? Ja viem, kedy za tento delikt nemôžete byť odsúdený.

  • Viete, aký je rozdiel medzi neodvedením dane a nezaplatením dane?
  • Viete, aký je rozdiel medzi skrátením dane a neodvedením dane?
  • Je obžaloba postavená právne správne? Rozlišuje medzi tým, či došlo k zadržaniu a neodvedeniu splatnej dane, k nezaplateniu splatnej dane alebo k skráteniu dane?
  • Viete, že v daňovom konaní existuje tzv. obrátené dôkazné bremeno, vďaka ktorému platí, že to, čo zvyčajne stačí pre daňové konanie, nestačí pre konanie trestné?
  • Je to zložité a vôbec tomu nerozumiete?

Chápem Vás. Nechajte to na mňa. Ja si s tým poradím!

Do basy za dane a odvody? Dobrý advokát vás z toho vyseká

Nezaplatili ste daň? Hrozí vám trestné stíhanie? Čo ak ste niekomu nevyplatili mzdu či faktúry? Viem, kedy za tento delikt môžete byť odsúdený a ako a môžete účinne brániť.

Daňové trestné činy HN   Online rozhovor, Právo a podnikanie, HN Poradňa

Oslobodzujúci rozsudok môjho mandanta

„Rozsudkom Okresného súdu v Žiari nad Hronom, spisová značka 2T 154/08, bol môj klient oslobodený spod obžaloby okresného prokurátora pre nezaplatenie dane podľa § 178 Trestného zákona. Základom obhajoby sa stala argumentácia poukazujúca na nesprávne uplatnený inštitútu výpočtu dane podľa pomôcok a nesplnenie podmienok pre stanovenie daňovej povinnosti. Rozsudok sa stal právoplatným.“

Napíšte nám