Sme opäť v práci. Všetci na svojich miestach. Aha! Ešte Peter. Otvára dvere s vyvalenými očami a spotenou tvárou udýchane vytláča: „Šťas … ný  ..ový rok“.
Namiesto výťahu použil schody. Vyšiel šesť poschodí a je tesne pred odpadnutím. Zošuchne sa na svoju stoličku a ukladá k stolu tašku s vytŕčajúcimi teniskami. Novoročné predsavzatie je jasné. Mierna obezita chytila Petra za srdce a s novým rokom začal aj nový život! Držím palce kamo.Prichádza šéf. Plný optimistických vízii a motivačných právd sa usmieva na svoje ovečky. Prihovára sa, otvára nový pracovný rok a my sa pohodlne zavŕtavame do relaxačnej polohy, v ktorej si vychutnáme toto krátke ničnerobenie.Simona sedí kúsok predo mnou. Usmieva sa na šéfa a akosi čudne špúli pery. Ten červený rúž … Čo to má s ústami. Skúmavo si ju prezerám, zdá sa mi akási iná. Jasné. Ježiško priniesol voucher na kliniku krásy. To sa nedá nevidieť. Pery sú nafúknuté a ešte aj trochu spuchnuté. Červená farba na tejto vyčnievajúcej hmote jasne prezrádza, že majú byť neprehliadnuteľné. A sú!!

Oči mi letmo padnú na stôl kolegyne Viery. Precízne si vyrovnáva svoje umelohmotné krabičky s očistenou zeleninou. Pri pohľade na ne sa zasnene prenesie do obchodu, v ktorom si už vyberá nové šaty. Sú aspoň o dve konfekčné veľkosti menšie a hlavne sexi. Ide ďalej. Kupuje si dvojdielne plávky a prechádza sa po slnečnom pobrežím s postavou Bohyne. Na jej zadku, nad ktorým svieti nová kerka s motýľom, spočívajú pohľady opaľujúcich sa mužov. Ona, so svojou novou konfekčnou postavou, má každé náručie otvorené. Ach …. Z tohto sna ju vytrháva hlasné škŕkanie brucha, ktoré zasiahlo do emotívneho prejavu šéfa a otočilo asi päť hláv k jej stolu. Nevadí. Pokiaľ sa stane Bohyňou, musí vydržať aj takéto chvíle.

Miloš využíva malý rozruch a otvára si nový balíček žuvačiek proti fajčeniu. Hm, asi tiež nový začiatok. Sympatické predsavzatie. Určite ho má veľmi rád, lebo sa pravidelne opakuje asi každé štyri mesiace. Tak možno teraz! Možno toto vyjde.

Lujza sedí úplne vzadu. Všímam si, že má na ušiach nenápadné slúchadla. Spočiatku som si myslel, že počúva svoju obľúbenú Rihannu, ale pozor! Jej pohybujúce sa pery prezrádzajú, že s novým rokom prišlo nové predsavzatie. Byť múdrejšia, vedieť cudzí jazyk a zaradiť sa do radu in. V duchu jej tlieskam. Úprimne by som si prial, aby sa jej to podarilo. Vidieť jej ústa ako sa špúlia do „yes of course“.

Ja som si kedysi tiež dal na Nový rok jedno predsavzatie. Nikdy si nebudem dávať novoročné predsavzatia. Vďaka jeho dodržiavaniu som mierne obézny, fajčím a hovorím lámanou angličtinou na úrovni turistickej konverzácie. Inak som v pohode. Žijem rád, mám svoje sny, milujem dobré jedlo a rád pozerám filmy o zdravej výžive.

Prejav šéfa sa pomaly končí. Kolegovia tlieskajú. Začína nový pracovný rok. Po chvíľke si idem zapáliť. Nevraživé pohľady kolegov si nevšímam. To nič. Nič sa nedeje. O týždeň, možno o dva, bude zase všetko v úplnom poriadku.

Prajem Vám šťastný nový rok!

Zdieľaj to

Zdieľaj